ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

دقیقا از همان اولین مشتری. گاهی کسب‌وکارهای اینترنتی اینقدر غرق مسائل فنی و اجرایی می‌شوند که پس از مدتی خود را در میان انبوهی از نیازهای متفاوت کاربران و رقبای جدید گرفتار شده می‌بینند. کسب‌وکار شما باید با ایده‌های جدید و خلاقانه‌ای توسعه یابد که بر اساس اطلاعات دقیق از نیازهای مشتریان امکان‌سنجی شده است. این مطلب بیشتر به معرفی و اهمیت داشتن یک برنامه اجرایی CRM برای هر کسب‌ وکار اینترنتی می‌پردازد.

 

دایچه اشاره کرد دو نوع مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی وجود دارد:


1-مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی عملیاتی
2-مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی تحلیلی.
مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی عملیاتی شامل مراکز تماس با مشتری مانند تلفن ، فاکس و پست الکترونیکی که مشتریان از این طریق با شرکت در تماس هستند و نیز شامل بازاریابی و فروش که توسط گروه هایی ویژه انجام می گیرد می باشد و مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی تحلیلی ، نیازمند تکنولوژی است تا داده های زیادی از مشتریان را فراهم کند که هدف این بخش ، تجزیه و تحلیل داده های مشتری ، الگوهای خرید و فاکتورهای مهم دیگری که باعث ایجاد فرصت هایی در کسب و کار جدید می شود می باشد.
مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی با توجه به اهداف و نیازهای یک سازمان شکل های متفاوتی به خود می گیرد مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی فقط شامل نرم افزار و تکنولوژی نمی شود بلکه آن شامل فرآیندهای کسب و کار مبتنی بر استراتژیک مشترک محور بوسیله نرم افزار و تکنولوژی های مختلف پشتیبانی می شود، می باشد.
مزیت دیگر تجارت الکترونیکی آن است که می تواند با مشتریان ارتباط برقرار کند و مشتریان محصولات مورد درخواست خود را بصورت سفارش و مطلوب خود خرید کنند بعنوان مثال ما می توانیم هنگام مراجعه به سایت شرکت دیجی کالا کامپیوتر مورد درخواست خود را با همان خصوصیاتی که مایلیم سفارش داده و خریداری کنیم در این فرآیند روش کار شرکت دیجی کالا برای قبول سفارش درخواستی به این صورت است که ابتدا امکان انتخاب ، مقایسه کالا و ارائه پیشنهاد در اختیار مشتری قرار می گیرد سپس مراحل بعدی ثبت سفارش و دریافت مبلغ در همان لحظه و یا درب منزل با پرداختیهای گوناگون طی می شود و اعلام ارسال کالا و شیوه پیگیری محموله در مدت ارسال از طریق فرستادن E-mail های متعدد و یا تمامی مراحل کار با SMS انجام می شود و در زمان تحویل کالا نزد خریدار و بعد از آن هم همراه مشتری بوده و رضایت مشتریان در درجه اول این چرخه قرار دارد .
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)