ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در حال حاضر خیلی بیشتر از گذشته، شرکت ها در کشورهای مختلف در حال استفاده از برنامه های وفاداری هستند. این سازمان ها اهمیت نگهداشت مشتریان، ارتباط با مشتريان، نرم افزار هاي مرتبط با CRM و مديريت كيفيت و همچنين اهميت نرم افزار هاي حسابداري را درک کرده و در جهت پیاده سازی یک سیستم که مستقیما روی ساخت وفاداری در مشتریان اثرگذار است حرکت می کنند.
اما دقیقا یک برنامه وفاداری چیست؟ با اینکه جزییات یک برنامه می تواند متفاوت باشد با فرض یکسان بودن سایر موارد: برنامه وفاداری، یک سیستم بازاریابی ایجاد شده توسط کسب و کارهاست که به رفتارهای خرید مشتری پاداش داده و به دنبال آن، انگیزه های مشتری برای وفادار ماندن به سازمان افزایش می یابد. برنامه وفاداری می تواند پیشنهاداتی نظیر تسهیلات خاص، ذخیره اعتبار و امتیاز برای مشتری و جوایز مختلف را به منظور جلب وفاداری مشتری به وی ارائه کند.
البته باید بپذیریم مشابه تمامی دیگر تلاش های بازاریابی، یک برنامه وفاداری که به خوبی ساخته شده باشد نیاز به منابعی دارد که ممکن است در آن لحظه به سایر اقدامات بازاریابی تخصیص یافته باشد.
اگر هنوز در استراتژی های بازاریابی خود برنامه های وفاداری را اجرا نکرده اید یا در مورد اثربخشی آن مطمئن نیستید، بد نيست به چرایی ضرورت اجرای چنین برنامه هایی نگاه كوتاهي بيندازيد.


استفاده از این مدل برای افزایش رشد کسب وکارها به اثبات رسیده است


البته ممکن است انواع مختلف برنامه های وفاداری نتایج متفاوتی را برای شما به ارمغان بیاورد، اما به عنوان یک بازاریاب، شما هرگز نباید از این حقیقت چشم پوشی کنیدکه برنامه های وفاداری، پیش از این در زمان های مختلف بارها و بارها آزمایش شده و موفقیت آن در صنایع مختلف به اثبات رسیده است.
در تحقیقات و مصاحبه هایی که با صاحبان کسب و کار صورت گرفته، بسیاری از آنها از برنامه های وفاداری به عنوان یک مدل سنتی برای رشد و توسعه شرکت خود استفاده کرده اند. این افراد تمام تلاش و انرژی خود را در جهت رشد کسب و کار خود به کار گرفته و پس از مدتی دریافتند که وفاداری مشتری، یکی از ساده ترین راه ها برای کسب اطمینان از ایجاد درآمد و خروجی موردنظر آنهاست.
در واقع با برنامه های وفاداری، شما نگهداشت مشتریان خود را توسعه داده و با وفادار کردن آنها سهم بیشتری را از کیف پول شان به دست خواهید آورد.


آنگونه که شما فکر می کنید برنامه های وفاداری پرهزینه نیستند


زمانی که برخی بازاریابان در خصوص برنامه های وفاداری فکر می کنند، آنها شروع می کنند به تصویرسازی در خصوص اینکه بخش بزرگی از منابع سازمان را باید در قیف و گلوی این برنامه ها سرازیر کرده در صورتی که ممکن است این برنامه ها با موفقیت همراه باشند یا نباشند.
اما در واقع، پیگیری و جذب مشتریان جدید بیشترین بار واقعی هزینه ای شما خواهد بود. حتي مجله فوربس مطالعه عنوان كرده بود كه جذب یک مشتری جدید هفت برابر بیشتر از نگهداشت یک مشتری موجود برای شما هزینه در بر خواهد داشت!
بنابراین حتی میزان منابعی که شما در برنامه های وفاداری استفاده می کنید به احتمال خیلی زیاد در مقایسه با هزینه های یافتن خریداران جدید کمرنگ تر خواهد بود.
علاوه بر این، بسته به دامنه برنامه پاداش های شما، هزینه های اندکی که شما برای سازماندهی برنامه پاداش های وفاداری متحمل می شوید ممکن است توسط کسب و کار اضافه ای که ایجاد می شود به عنوان یک نتیجه تحت الشعاع قرار گیرد.
منبع: فرصت امروز

 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)