ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کسب مشتری بیشتر به رقابتی در تمامی بازارها تبدیل شده است. در این رقابت معیارها و عوامل مختلفی وجود دارند که می تواند باعث موفقیت شرکت در مقایسه با سایر شرکت های فعال در این حوزه شود. به اندازه اي كه بسياري از شركتهاي توليد و تهيه نرم افزار همچون شركت پگاه سيستم، از سالهاي دور اقدام به طراحي و فروش انواع نرم افزار هاي مديريت ارتباط با مشتري يا همان نرم افزار هاي CRM كرده اند تا كار شركتها و صاحبان صنايع را بهتر پيش ببرند.
به هرحال، یکی از عوامل كسب مشتري بيشتر، نخستین بودن است، این امر به این معنا است که هر شرکتی که بتواند زودتر وارد بازار شود به علت نبود فضای رقابتی جدی خیلی زود مطرح خواهد شد و مسیر موفقیت را آسان تر طی خواهد کرد. البته این امر ریسک بالایی نیز دارد و ممکن است منجر به نابودی شرکت نیز شود. علت این امر به این خاطر است که شما وارد فضایی جدید می شوید که عملا در آن کوچک ترین تجربه ای ندارید.
همین عامل کم تجربگی خصوصا در سال های اولیه کار ممکن است شرکت را زمین گیر کند. با این حال خطر های احتمالی نباید شما را از اهداف تان دور سازد. به هر میزان که ایده شما برای حضور در صنعت جدید پخته تر و نوآورانه تر باشد احتمال موفقیت شما افزایش خواهد یافت.
معنای نخستین بودن تنها به این منظور به کار نمی رود که وارد صنعتی شوید که تا به حال به طور جدی به آن پرداخته نشده است، بلکه شما می توانید با ارائه یک ایده جدید حتی در یک حوزه کاری با فضای رقابتی شدید هم به موفقیت چشمگیری دست یابید.
به عنوان مثال یکی از حوزه هایی که در چند سال اخیر مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته، حوزه کودک است. بدون شک کودکان برای خانواده خود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و همین امر در کنار ضعیف بودن آنان باعث می شود والدین همواره به فکر آسایش و راحتی آنان باشند.
ایده های موجود برای رفاه بیشتر کودکان در نوع خود جالب و کاربردی به نظر می رسد با این حال در رابطه با راحتی کار مادران به عنوان کسانی که بیشترین زمان را با کودک سپری خواهند کرد، به اندازه کافی اقدامات مفید صورت نگرفته است. همین امر هم باعث شده است که راحت تر ساختن کار مادران و کاستن از دغدغه های آنان به موضوع داغ و پرطرفداری تبدیل شود.


اما شما بايد چه كار كنيد؟


- مکانی را برای شروع فعالیت خود انتخاب کنید که به بازار هدف مدنظر به قدری نزدیک باشد که بتوانید ارتباط لازم را با آنان برقرار سازید.
- درصورت امکان با چند شرکت فعال در منطقه مورد نظر که با حوزه فعالیت شما در ارتباط هستند، برای شروع فعالیت خود همکاری داشته باشید. با این کار شروعی قدرتمندانه تری خواهید داشت.
- از همان ابتدای شروع فعالیت به دنبال جذب مشتری باشید و درصورت امکان اطلاعات ضروری نظیر آدرس و نام آنها را بیابید. با این کار شما این امکان را در اختیار خواهید داشت که با آنان ارتباط بهتری برقرار سازید.
- اهمیت مکان تولیدی بسیار بالا است. درواقع این امر تنها از نظر جذب مشتری مهم نیست، بلکه باخبر بودن از اوضاع و احوال رقبا برای ارتقای سطح کاری نیز از دیگر عواملی است که به اهمیت مکان تولید می افزاید. به همین خاطر لازم است ضمن آگاهی یافتن از فعالیت سایر رقبا، مکانی را برای تولید انتخاب کنید که مرتبط با حوزه کاری تان باشد و منجر به جذب سریع تر و بهتر مشتری شود.


منبع: فرصت امروز

 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)