ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اگرچه اكثر شركت هاي توليدي يا خدماتي در ايران، از نرم افزار هاي CRM و مديريت ارتباط با مشتري شركت پگاه سيستم استفاده ميكنند و همين نكته به ميزان زيادي به روند موفقيت سازمان ها كمك ميكند اما همچنان ارائه یک نمونه کالای رایگان یا مدت محدود استفاده از خدمات، هنوز هم یکی از جذاب ترين شگردهای جلب نظر مشتریان به حساب می آید. با این حال در بعضی شرایط ترغیب مشتریان دشوارتر از آنچه تصور می کنید است.

در این موارد دشوار شما نیاز به ارائه چیزی فراتر از نمونه مجانی یا مدت استفاده از خدمات محدود دارید. برای مثال ارائه یک دوره محدود استفاده از خدمات رتبه بندی اعتباری به خودی خود گزینه مناسبی برای جلب نظر مردم به استفاده از آن نیست.

در این مورد شما نیاز دارید ابتدا مزایای استفاده از این سرویس و در حالت جدی تر کارآیی آن را توضیح دهید. در این صورت امکان اقبال عمومی نسبت به سرویس شما افزایش خواهد یافت. با این حال این فرآیند طولانی برخلاف میل اغلب برندها است. در واقع شرکت ها انتظار فروش سریع محصولات خود را دارند.

با این اوصاف، ترغیب مشتریان نسبت به مصرف کالا یا خدمات شما به همراه ایجاد آگاهی در ذهن آنان نسبت به کارآیی محصول تان به صورت همزمان امری بسیار دشوار است که برنامه ریزی بسیار دقیقی را می طلبد.

 

حقیقت را باور نکن!

 

يك نمونه جالب در اين باره مربوط به گروه موسیقی اوئیسیز و زماني است كه در حال آماده سازی خود به منظور تبلیغ آلبوم جدید خود به نام «حقیقت را باور نکن» بودند، به طور معمول توجه شان به تبلیغات رادیویی و همچنین استفاده از مجلات موسیقی معطوف بود.

استفاده از شبکه های رادیویی که در زمینه موسیقی فعالیت دارند به همراه تبلیغات تلویزیونی و همچنین استفاده از مجلات موسیقی یکی از معمول ترین راهکارهای جلب مشتریان در 100 سال گذشته بوده است. با این حال گروه اوئیسیز به منظور جلب هرچه بیشتر دوستان به آلبوم خود، نیاز به چیزی فراتر از این ها داشت.

در همین راستا این گروه موسیقی راک اقدام به توزیع سی دی های حاوی چهار عدد از آهنگ های آلبوم جدید خود به همراه روزنامه ساندی تایمز کرد. البته شایان ذکر است که این سی دی ها پس از چهار مرتبه پخش به صورت اتوماتیک حافظه خود را از بین برده و آهنگ ها غیر قابل اجرا می شدند. به همین خاطر افراد برای گوش دادن دوباره به آهنگ ها مجبور به خرید کل آلبوم بودند.

همچنین براساس کمپین گروه، 50پوند از درآمد حاصل از فروش هر آلبوم نیز به کارهای خیریه اختصاص داده می شد. این کمک ها عمدتا به سازمان پرینسس تراست که توسط شاهزاده چارلز در ولز بنیانگذاری شده بود، اختصاص داده شد. این سازمان خیریه در زمینه کمک به جوانان فعالیت داشته و معمولا رابطه دوستانه ای با گروه های موسیقی دارد.

شیوه بازاریابی گروه اوئیسیز به خریداران این امکان را می داد که کیفیت محصول ارائه شده را پیش از تهیه کامل آن بچشند. همچنین این شیوه به طور خارق العاده ای اشتهای مشتریان را برای گوش دادن به تمام آهنگ های آلبوم بر می انگیخت.

 

درسي كه بايد بياموزيم

 

- اطمینان حاصل کنید کالا یا خدماتی را که به عنوان هدیه قصد ارائه به مشتریان دارید دقیقا تمام آن چیزی که مشتریان می خواهند، نباشد. این امر از آن جهت اهمیت دارد که مشتریان را تشنه محصول کامل شما نگه خواهد داشت. همچنین در صورت برطرف شدن کامل نیاز مشتریان توسط هدیه شما، آنها دیگر علاقه ای به کالای اصلی نخواهند داشت.

- در عین حال که تمام نیاز مشتریان را توسط هدیه خود مرتفع نمی سازید، اطمینان حاصل کنید که هدیه شما حداقل زمینه را برای مشتریان در جهت قضاوت صحیح در مورد محصول تان فراهم خواهد ساخت.

- به عنوان آخرین توصیه توجه خود را به شناسایی دقیق مخاطبان خود و ارائه انحصاری هدیه ها به آنان جلب کنید. این امر علاوه بر اینکه تاثیرگذاری کمپین شمار را بالا خواهد برد، صرفه جویی فراوانی را برای تان همراه خواهد داشت.

منبع: فرصت امروز

 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)