ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به تازگی فرصت دیدار با ریچارد برانسون، سرمايه گذار فروشگاه هاي زنجيره اي ويرجين نگاه ويژه اي به مساله ارتباط با مشتري و خدمات مشتريان دارد. او نيز اگرچه همانند ديگر مديران سرشناس، به بهره گيري از نرم افزار هاي CRM و مديريت ارتباط با مشتري تاكيد دارد اما هم نقش مدير را در موفقيت كسب و كارها پررنگ ميداند و هم نقش بي بديل استراتژي در حوزه CRM را.
ریچاردبرانسون همواره یک مدیر، رهبر و مرد کار آفرین مولتی میلیارد است كه ديگر مديران علاقه زيادي به الگوبرداری از شيوه مديريتي او هستند؛ کسی که برای ایجاد برند طلایی خود در پیرامون هلدینگ ویرجبین بسیار هوشمندانه عمل كرده است. درسهايي كه او به صاحبان كسب و كار ميدهد، عبارتند از:


۱-محسوس و قابل رویت باشید
 

یک مدیر خوب هرگز پشت میز نیست. برانسون همواره در جنب و جوش، حرکت، از یک جلسه به جلسه دیگر، جلسه با کارکنان ، خدمه پرواز و حتی مطالعه بازخوردهای مشتریان میگذراند. او همواره نظرات آن ها را پرسیده و یادداشت مي كند و معتقد است خلاقیت یک رهبر با صحبت و نظرخواهی از مشتریان و کارکنانش تقویت و راهکارهای رضایتمندی مشتری به روز ميشود.


۲-تعهد پرشور در خدمت به مشتری


خدمت به مشتری از راس سازمان شروع میشود. تجربه مشتریان ممتاز و درجه يك به عنوان چاشنی موفقیت هر شرکتی در دنیای رقابت آزاد تجاری است، صرفنظر از نوع کسب و کار شما.
او درباره كسب و كار ويرجين مي گويد ما اينجا تجربه را تجارت ميكنيم؛ هرکسی میتواند قهوه بفروشد و یا از شرکت های مشابه (بویینگ، ایرباس) هواپیما تهیه کند. اما وقتی با ویرجین میپرید، شما یک تجربه کامل و متفاوت خواهید داشت.


۳-مشتري بزرگترین دارایی های شماست


بر طبق گفته های برانسون؛ تجهیزات موجود Virgin America مانند نورها، صندلی های چرم، هواپیماهای جدید، تجهیزات و ابزارهای سرگرم کننده موجود و یا وسیله ای که در طی سفر باید توسط مسافر ساخته و یا تکمیل شود. او گفت در طی سی سالی که ما در صنعت هواپیمایی هستیم، شرکتهای زیادی آمدند و ورشکست شدند و رفتند و علت آن عدم وجود سیستم خدمات به مشتری در این شرکت ها بود.


۴-استخدام کارکنانی با طرز تفکر ویرجینی


ویرجین شرکتی است که در انتخاب خود سخت گیر بوده و از هر ۱۰۰ نفر درخواست کننده کار فقط به در خواست یک نفر جواب مثبت داده میشود. کسانی که صلاحیت، دوست دار و متعهد به ارائه خدمت ممتاز به مشتری باشند.
شرکت های هواپیمایی به دنبال افرادی هستند که مثبت و دوست داشتنی باشند و نیمه پر لیوان را ببیند. اما پیدا نمودن افراد مناسب و شایسته برای کارمان تقریبا ۹۰% راه است.
این دقیقا همان روشی است که اپل برای پیدا کردن کارکنانش استفاده میکند و در زمان آموزش کارکنان به آنها گفته میشوند: من به تو آی پد فروختن می آموزم؛ ولی نمیتوانم به تو دوست شدن را بیاموزم. اپل با استخدام افراد بزرگ و شایسته، به دیگر افراد شایسته انگیزه جذب شدن به اپل را میدهد.


منبع: تيم مشاوران مديريت ايران

 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)