ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شگفت زده کردن مشتریان یک طرح و روش جدید نیست، اما این روش مشابه یک روش زندگی بوده که موفقیت بسیاری را برای شما در عرصه کسب و کارتان به همراه خواهد آورد. این روش نه تنها در جذب مشتریان تان، بلکه در نگهداشت آنها نیز اثرگذار است. اينكه چگونه و چه طور باعث شگفتي هر روزه مشتري شويد، به اين معنا نيست كه شركت و سازمان شما بي نياز از استفاده يا خريد نرم افزار هاي مديريت ارتباط با مشتري يا نرم افزار هاي CRM شركت پگاه سيستم است، درواقع، نرم افزار ها و شيوه هاي گوناگون مديريتي در كنار هم ميتوانند موفقيت فروش يا شركت و فروشگاه شما را تضمين كنند. با اين مقدمه، چند راهكار براي شگفت زده كردن مشتريان داريد كه مي توانيد به فراخور كسب و كارتان از آن استفاده كنيد.


به مشتریان خود گوش دهید


ابزارهای صدای مشتری(VOC) شامل ارتباط، نظرسنجی ها، مجموعه مشاوران، تحقیق روی تجربه کاربر و دیگر موارد است. این ابزارها را با هم ادغام و خروجی آنها را تجزیه و تحلیل کنید، برای اینکه بفهمید کجا می توانید بیشترین اثر را روی تجربه مشتری و نتایج کسب و کار داشته باشید و بر اساس آنچه می آموزید اقداماتی را تدوین کنید.


به کارکنان خود گوش دهید!


جای تعجب ندارد که ارتباط میان تعلق سازمانی کارکنان و تجربه مشتری یک ارتباط مستحکم است. به همین دلیل است که گوش دادن به کارکنان و نیز مشتریان به شناسایی فرصت هایی برای بهبود تجربه مشتری کمک می کند.


مطمئن شويد مشتری، احساس ارزشمندي مي كند


تمرکز روی ارزش مشتری، چیزی است که اغلب شرکت ها آن را انجام می دهند. اما تمرکز بر ایجاد احساس با ارزش بودن در مشتری خیر! این موضوع باید ایجاد شود. زمانی که مشتریان باور داشته باشند که روابط شان با شما برای تان مهم بوده و شما سهمی را که تک تک آنها در کسب و کار شما ایجاد کرده اند به یاد دارید، در پی وفاداری و تعهد به شما خواهند بود.


به داده های کوچک اهمیت دهید


این روزها بزرگ ترین اخبار و تحقیقات جدید پیرامون داده های عظیم (Big Data) است. از طرف دیگر داده های کوچک بیشتر در مورد استفاده از چیزهایی مانند داده تراکنش ها و نظرسنجی است که درحال حاضر تقریباً به طور کامل آنها را جمع آوری کرده و بر مبنای آنچه از آنها درمی یابید تصمیم گیری می کنید و اکثریت قریب به اتفاق شرکت ها همچنان از آن به صورت یک ابزار و اهرم استفاده می کنند. این داده ها را فراموش نکنید و مدام آنها را رصد و تحلیل کنید.


اندازه گیری تنها در خصوص اعداد و ارقام نیست


بسیاری از کسب وکارها علاقه مندند که یک سنجه جهانی و واحد برای اندازه گیری ایجاد کنند، شاخص های خیلی عمومی نظیر امتیاز خالص ترویج کنندگان (NPS)، امتیاز رضایت مشتری (CSAT) یا مشابه آن می تواند از این دست از سنجه ها باشد. این اعداد به سؤال موردنظر شما و مهم تر از همه، اینکه درحال حاضر بدانید در چه نقطه ای هستید و چگونه می توانید بهبود را هدایت کنید پاسخ نخواهد داد، بلکه با درک اینکه چه چیزی محرک وفاداری، درگیر کردن مشتری یا رفتار خرید اوست، می توانید تلاش هایتان را به سنجه هایی از کسب وکار که مهم تر از بقیه هستند گره بزنید.


منبع: فرصت امروز
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)