ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در سالیان گذشته به طور قابل ملاحظه ای توجه به وفاداری مشتری افزایش یافته است و امروزه وفاداری مشتری به عنوان دستورالعملی برای افزایش درآمد مطرح است. شاید هم قدم اول در تکامل مشتری مداری محسوب شود.
وفاداری را می توان به دست آورد، اما سازمان باید روی این مسئله پیوسته و مستمر فعالیت کند. آنچه معمولا مشاهده می شود این است که بسیاری از بازاریابان به راحتی از کنار این مفهوم گذشته و استراتژی های بازاریابی خود را به گونه ای دیگر طراحی می کنند و برنامه هایی را به منظور جذب و نگهداشت مشتری تدوین می کنند که خیلی از اوقات با صرف هزینه های هنگفت با شکست مواجه شده و سازمان ها را دچار مخاطره می کند.


برنامه وفاداری، تحقیقات بازار نياز دارد


با ارائه یک برنامه پاداش وفاداری، شما درحال انجام شکلی از تحقیقات هستید که برای شما اطلاعاتی را از نیازها و خواسته های مشتریان تان فراهم می کند. بنابراین با آزمون و خطا، شما موفق به درک نوعی از انگیزه ها در مشتریان خواهید شد که تمایل آنها را به ادامه ارتباط با شما تقویت می کند.
این موضوع به شما اجازه می دهد روی پاداش هایی که بیشترین جذابیت را برای مشتریان داشته بهبود های خاصی ایجاد کنید. همچنین با استفاده از این اطلاعات می توانید بیشترین مطلوبیت را در پی پاداش به یک سری محصولات خاصی که بیشتر علاقه مند به اشتراک گذاری آنها با مشتریان تان هستید، ضمیمه کنید.
در نهایت باید گفت اجرای برنامه های وفاداری همانند اجرای یک برنامه تحقیقات بازار، اطلاعاتی از محصولات پرگردش و پر طرفدار شما، پاداش های جذاب برای مشتریان، نیاز های پاداشی آنان، ارتباط میان حجم خرید و انتظار مشتری از پاداش مورد علاقه اش، ارتباط میان سطح مشتری و برنامه های وفاداری شما -كه در انواع نرم افزار هاي مديريت ارتباط با مشتري يا نرم افزار هاي CRM شركت پگاه سيستم تهيه و تدوين شده- محصولاتی را که شما مایل به اشتراک گذاری آنها هستید ولي در میان مشتریان طرفدار چندانی ندارد، زمان های مناسب برای ارائه پاداش، تناسب میان محصول و پاداش و ده ها اطلاعات دیگر را در اختیار شما قرار خواهد داد.


این برنامه ها مشتریان شما را شاد خواهد کرد


مطمئنا منافعی که شما در برنامه پاداش وفاداری ارائه می دهید ممکن است هیچ اثری بر محصولات و خدماتی که شما هر روزه به مشتری پیشنهاد می کنید، نداشته باشد. اما می شود گفت این ابتکار عمل در دادن پاداش های اضافی به اغلب مشتریان وفادار، کسب و کار شما را از سایرین که در این برنامه ها شرکت نمی کنند، متمایز خواهد کرد.
با اجرای برنامه پاداش وفاداری، در حال ارسال این پیام به مشتریان فعلی و آینده خود هستید که تمایل دارید با برقراری ارتباط با مشتریان، دنبال سودمندی دو طرفه رفته و آن را برای طرفین به ارمغان آورید. بنابراین با اینکه شما خدمات و کالا می فروشید، اما مزایایی را تنها برای نفع مشتری به آنها ضمیمه می کنید.
این حسن نیت در عمل، نگرش کلی مشتریان را بهبود خواهد داد و این بهبود در نهایت اثرات مثبتی روی کسب و کارتان خواهد گذاشت.


در فروشگاه حضوری یا دیجیتالی پاداش دهيد


یکی از مفیدترین بخش های سیستم های برنامه پاداش وفاداری برای هردو طیف مشتریان و صاحبان کسب و کار این است که بسته به تاکتیک شما، پاداش می تواند برای خرید های آنلاین یا حضوری (یا هردو) به کار برده شود. موضوع اشاره شده این شانس را برای شما فراهم می کند که می توانید مجموعه ای قوی از پاداش ها را برای طیف وسیعی از مشتریان ارائه کنید.
اگر متوجه شده اید اغلب فروش شما مربوط به مشتریانی است که از طریق اینترنت خرید می کنند، سیستم پاداش آنلاین خود را افزایش دهید و در مقابل اگر بیشتر دادوستد شما به صورت حضوری انجام شده است، یک برنامه وفاداری فروشگاهی می تواند برای شما مناسب تر باشد.


منبع: فرصت امروز
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)